Yetkinlikler

Arge

2017 yılında stratejik öncelikler doğrultusunda küçük ev aletleri, otomotiv ve medikal alanlarındaki inovasyon çalışmalarımızı tek bir merkezden yönetmek amacıyla Technocast Ar-Ge merkezimiz faaliyetlerine başladı.

Technocast, Ar-Ge merkezi ile küresel arenadaki rekabet avantajını artırmak, tüm süreçlerinde sürdürülebilirlik ve mükemmelliği sağlayabilmek amacıyla araştırma, teknoloji geliştirme ve dijitalleşme çalışmalarına özel önem vermektedir.

Pazar ve müşteri ihtiyaçları, teknik özellikler ve yeni teknolojileri kapsayan araştırmalar ile yenilikçi ve katma değerli ürünler için projeler geliştirilmektedir.

Mekanik tasarım ve mühendislik çalışmalarında 3D/CAD yazılımları kullanılarak ürün geliştirme projeleri gerçekleştirilmektedir.

Proje Yönetimi

Technocast 20 yıllık sektör tecrübesiyle; yetkin ürün geliştirme, ArGe ve üretim ekipleriyle müşterilerin projelerine hayat vermektedir.

Ayrıca OEM/ODM projelerle müşterilerin ihtiyaçlarına tasarımdan montaja kadar tüm süreçlerinde uçtan uca hizmet sunmaktadır.

Yer temizliği, sıcak içecek hazırlama ve mutfak aletlerinin üretim ve projelendirilmesi dışında uçtan uca batarya üretim sistemini de faaliyete almıştır.

Üretim

Kalıphane
– Şirket içi kalıphane,
– 7/24 Deneyimli Bakım Ekibi
– Yıllık 100 adet kalıp üretebilme kapasitesi

Plastik Enjeksiyon
– 35 adet 35T – 700T kapama kuvvetine sahip robot otomasyonlu enjeksiyon presi
– Yılda 4.500 ton Plastik İşleme Kapasitesi

Yüzey İşleme
– 4X Robot Otomasyonlu Plastik Boya Hattı
– Metal Parçalar için Elektrostatik Toz Boya Hattı

Serigrafi
– 4 Renk Tampon Baskı
– PVD Kaplama
– Sıcak Baskı

Montaj
– 12x Montaj Hattı
– Yılda 3 Milyon KEA Üretim Kapasitesi

Kalite Yönetimi

Technocast olarak; kalite anlayışımız, yaptığımız her işte kalite odaklı bir yaklaşım sergilemek üzerine kurulmuştur. Kalite anlayışımızın odağında tüm paydaşlarımız ile sürdürülebilir bir iş modeli geliştirmek vardır.

Bu anlayış ile sistemimizi ISO 9001 & ISO 14001 & ISO 45001 Yönetim standartları odağında entegre hale getirerek sertifikalandırdık ve tüm faaliyetlerimizde “Kalite Güvence” odaklı bir yaklaşım sergilemeyi hedefledik.

Kaliteyi üretimde sağlamak amacıyla, üretim hatlarımızda yalın üretim teknikleri (Kaizen, Poka Yoke, TPM, 5S, SMED, Problem Çözme Teknikleri, Jidoka vb…) uygulanmaktadır. Sahalarımızda kullanılan hata önleyici sistemler, otomasyon çözümleri ve sürekli iyileştirme faaliyetleri donanımlı mühendislik kadromuz tarafından gerçekleştirilmektedir.

BMS

Pil Paketi Tasarımı & Üretimi

Farklı sektörler için tasarımdan üretime pil paketi çözümleri sunuyoruz.

  • BMS (Battery Management Systems)
  • Gömülü Yazılım
  • Devre Tasarımı

Tasarımdan üretime, araştırmadan testlere kadar pil paketlerini kendi tesislerimizde üretiyoruz.

Pil paketi içerisinde bulunan BMS kartın yazılım ve donanımı özgün şekilde geliştirilmiştir.

Pakette, Li-ion pil, pillerin yerleştiği plastik karkas ve BMS kart bulunmaktadır.

Ürüne ve ürünün ihtiyacına özel, özgün tasarımlar oluşturularak yeniden dizayn edilmektedir.