Hakkımızda

3 Farklı iş koluna sahip olan Technocast, 2003 yılında yerel ve uluslararası pazarlar için ana faaliyet alanı olan hafif alaşımlı Alüminyum Jant ticaretine İstanbul’da başlamıştır.

2004 yılında Türkiye’de hafif alaşım jant üretimi yapan Kare Metal Form Sanayi Ltd.’yi satın alarak büyümeye devam etmiştir.

2006 yılında birçok Avrupa ülkesine Alaşım Jant ihraç etmeye başlamış ve jant üretim tesisi kurulumu için danışmanlık vermiştir.

2010 yılında Technocast Tekirdağ / Çerkezköy’deki 13.000 m² olan (9.500 m² kapalı alan) yeni üretim tesisine taşındı. Aynı yılın sonunda Arçelik-Beko Grubuna Türk Kahve Makinesi üretmek için plastik enjeksiyon kalıp teknolojisine yatırım yapıldı.

2013 yılında medikal alanında yeni bir ürün grubu için Ar-Ge Çalışmalarına başlandı ve 2015 yılında Technocast kendi tescilli markası Mednetic ile Endoskopi aksesuarları üretim ve satışına başladı.

2016 yılında Yeni KEA montaj fabrikasının faaliyete geçmesi ile Technocast yerel ve uluslararası markalara OEM / ODM tedarikçi olarak hizmet vermeye başladı.

2017 yılında Technocast Ar-Ge Merkezi, Türkiye’nin 669. Ar-Ge Merkezi olmaya hak kazanmıştır. 2020 yılında ise KEA üretimi yıllık 1 milyon adeti bulmuştur.

Technocast; 3 farklı lokasyonda, toplam 23.000 m² kapalı alanı ve 548 Çalışanı ile faaliyet göstermeye devam etmektedir.

Başarı Yolculuğumuz

 • 2003

  Technocast, iç ve dış yedek parça pazarı için ana faaliyet alanı olan hafif alaşımlı Alüminyum Jant ticaretine İstanbul’da başladı.

 • 2004

  Technocast, Türkiye’de hafif alaşım jant üretimi yapan Kare Metal Form Sanayi Ltd.‘yi satın aldı.

 • 2006

  Technocast, birçok Avrupa ülkesine Alaşım Jant ihraç etmeye başladı.

 • 2010

  Technocast, Tekirdağ / Çerkezköy’deki 13.000 m² olan (9.500 m² kapalı alan) yeni üretim tesisine taşındı.

 • 2011

  Yılın başında Arçelik-Beko Grubuna Türk Kahve Makinesi üretmek için plastik enjeksiyon kalıp teknolojisine yatırım yaptı.

 • 2014

  Technocast, kendi markası Mednetic altında, yeni bir ürün grubu için Ar-Ge Çalışmalarına başladı.

 • 2016

  Yeni KEA montaj fabrikası faaliyete geçti. Technocast, KEA alanında yerel ve uluslararası markalara OEM / ODM tedarikçisi olarak hizmet etmeye devam etmektedir.

 • 2017

  Technocast Ar-Ge Merkezi , Türkiye’nin 669. Ar-Ge Merkezi olmaya hak kazandı.

 • 2020

  Technocast KEA üretiminde yıllık 1 milyon adeti geçti.

 • 2021

  Technocast Ar-Ge Merkezi, Ar-Ge harcamaları sıralamasında Türkiye’nin ilk 500 Ar-Ge Merkezi arasına girdi.

 • 2022

  Ar-Ge Merkezimizde yapılan 27 Tasarım Başvurumuzun hepsi tescillenmiştir.

 • 2023

  BMS üretimine başlandı.

İş Kollarımız

Küçük Ev Aletleri

Technocast küçük ev aletleri alanında tedarikçisi olduğu sektörün lider markalarına OEM/ODM üretim hizmeti sağlamaktadır. Yetkin ürün geliştirme, Ar-Ge ve üretim ekibi ile müşterilerinin projelerine hayat vermektedir.

Technocast, Çerkezköy OSB’de, 2 ayrı lokasyonda toplam 15.000 m2 kapalı alanda faaliyet göstermektedir. Endüstriyel ve mekanik tasarımdan montaja kadar tüm ürün geliştirme ve üretim süreçlerini aynı çatı altında yürütmektedir. Technocast tesislerinde üretimi yapılan ürünler ağırlıklı olarak elektrikli süpürge, sıcak içecek hazırlama ve mutfak ürünleri gruplarında yer almaktadır.

http://www.technocast.com.tr

Alçak Basınçlı Döküm (Alüminyum Alaşımlı Jant)

Technocast bünyesinde yer alan Kare Metal, Carre Wheels tescilli markası ile özel tasarım 10″-23″ ölçülerinde alüminyum alaşımlı jant üretimi yapmaktadır. Technocast çatısı altında üretimine devam eden Kare Metal, tüm Ar-Ge, kalıp tasarım ve imalat, jant üretimi ve test süreçlerini bünyesinde barındırmaktadır. Jantlar, yurtiçinde bayi kanalı ile satılmakta, yurtdışında başta İngiltere, Belçika, Almanya, İtalya olmak üzere 15’ten fazla ülkeye ihraç edilmektedir.

http://www.carre.com.tr

Medikal

Technocast, 15 yılı aşkın farklı sektörlerdeki üretim tecrübesini kullanarak, 2013 yılı itibarı ile yerli medikal ürün üretimine yatırım yapma kararı almıştır. 2 yıl süren AR-GE çalışmaları neticesinde MEDNETIC markası 2015 yılında doğmuştur.

MEDNETIC ilk ve ana ürün gamı olan endoskopi aksesuarları alanında geniş bir ürün yelpazesine sahip olup, Çerkezköy/Tekirdağ OSB’de bulunan Avrupa standartlarındaki temiz oda tesislerinde üretim yapmaktadır. ISO 9001 ve ISO 13485 kalite sistemlerini kurmuş olan şirketimiz üretimini yaptığı ürünler için CE sertifikasına sahiptir. Medikal alanındaki ürünler yurtiçinde bayi kanalı ile satılmakta, yurtdışında 10’dan fazla ülkeye ihraç edilmektedir.

http://www.mednetic.com.tr